Számvetés tematikus klubfoglalkozásainkról

2015. 03. 13.

2014. szeptemberétől rendszeres klubfoglalkozásainkat három hetente tartjuk.
Időpontok:
2014. szept. 5, szept. 26, okt. 17, nov. 7, nov. 28, dec. 19.
2015. jan. 9, jan. 30, febr. 20, márc. 13.

A klubfoglalkozásokon a téma felvezetése után élénk aktív beszélgetés alakult ki az egyes gondolatok mentén. Úgy ítéljük meg jó volt a témaválasztás és a csoporttagok bevonása is sikeres volt. Az interaktív beszélgetések lehetővé tették, hogy az ő érdeklődésüknek megfelelően dolgozzunk a témákon. A pszichológus csoportvezető és önkéntesen a munkában résztvevő másik csoportvezető felkészültsége lehetővé teszi, hogy a témák más-más területeit is körbejárhassuk.

A foglalkozások témái:

• Felelősség önmagunk iránt, egészséges életmód
  • Szabadidős tevékenységek, alternatív örömszerzési források, elfogadható kockázati magatartások
  • Életciklusok, az átlépések krízisei
  • generációs problémák
  • Életvezetéshez szükséges készségek, konfliktuskezelés módjai
  • Alkohol, drogok, doppingszerek, dohányzás hatása és káros következményei (egészségi, személyiségi, jogi, kapcsolati stb.), drogkarrier kialakulása
  • Barátság, kapcsolati nehézségek, család
  • Pályaválasztás, partnerkapcsolatok
  • Céljaink, egyéni, közösségi, családi
  • Számvetés

Az egészségfejlesztést, mint folyamatot támogatjuk, közösségi, és egyéni szinten, hogy lehetőséget teremtsünk, képessé válhassanak a fiatalok arra, hogy egyre fokozódó kontrollt gyakorolhassanak saját egészségi állapotuk felett, és ez által képessé váljanak annak javítására, alakítására.

Rendszeres összejöveteleinken az egyéni képességek fejlesztésére törekedünk. Az életvezetéshez szükséges készségek és képességek fokozása érdekében önismeretüket fejlesszük, információk, beszélgetések során, az együtt töltött időben való neveléssel, visszajelzések által. Célunk tudatosítani, módot adni, és közvetíteni ennek érdekében.

Egészséget, támogató környezetet teremtünk rendszeresen a minket felkeresők részére. Ezáltal lehetőségük lesz arra, hogy tudatosabban, sikeresebben éljenek, az egészségük szempontjából kedvező alternatívákat válasszák életük mind fizikai, mind lelki területén.

A programot támogatta a Emberi Erőforrás Minisztériuma (pályázati azonosító: IFJ-GY-13-B-10428).