Kőbánya KEF drogmegelőzési konferencia

2012. 04. 05.

Szülő, család

Az ifjúság megismerte a drogfogyasztás közvetlen és közvetett veszélyeit, a droghasználat felismerésének ismérveit. Ezáltal képesekké váltak a probléma azonosítására. Az Alapítvány tevékenységein keresztül bemutatta, hogy az egyes esetekben, a használat vagy függőség különböző szakaszaiban milyen segítség várható a szakemberektől. A konkrét kezelőhely és eredményeinek bemutatása a bajbajutottaknak konkrét választ adott.

A droghasználatra hajlamosító tényezők mellett megoldásokat mutattunk, hogy az egyes tényezők megléte esetén milyen megelőzési lehetőség van a szülők pedagógusok egyének birtokában, hogy ne alakuljon ki szenvedélybetegség, függőség, leszakadás a társadalomból.

Az előadások címei:

• Gyakori drogfajták és az új típusú designer drogok - Bereczki Sándor, intézményi igazgató
  • Hogyan ismerhetjük fel gyerekeink droghasználatát? Hogyan reagáljunk? - Gottl Egonné, terápiás munkatárs
  • Baj van! Miben segít az Emberbarát Alapítvány? - Bereczki Sándorné, titkár
  • A droghasználatra hajlamosító tényezők. Mit tehet a család? - Szilléryné Timea, pszichológus

A programon 42 fő vett részt